loader image

Tematyka tegorocznej edycji

08/02/2024

W ostatnich latach rozwój technologiczny poczynił niesamowite postępy. Niewątpliwie jesteśmy świadkami największej rewolucji w historii ludzkości. Przyczyną tych niesamowitych zmian, które obserwujemy, jest rozwój sztucznej inteligencji. A co jest fascynujące, to fakt, iż to dopiero początek.

Według najnowszych badań z 2022 roku wartość globalnego rynku sztucznej inteligencji wynosi obecnie 136,6 miliarda dolarów. Co ciekawe, przewiduje się, że na skutek dynamicznego rozwoju rynku AI, jego wartość w 2030 roku osiągnie 1,81 biliona dolarów, co oznacza ponad 13-krotny wzrost w stosunku do obecnej wartości.

Ponad 87% globalnych organizacji uznaje technologie AI za kluczowe dla osiągnięcia przewagi nad konkurencją, co stanowi wzrost o 12% w porównaniu z poprzednim rokiem. Co więcej, nie tylko w biznesie AI odgrywa coraz większą rolę, ale także w życiu codziennym. Platforma Chat GPT również odnotowała imponujące wyniki, osiągając 1 milion użytkowników w ciągu zaledwie pięciu dni od startu pod koniec 2022 roku. Natomiast na początku 2023 roku miała już ponad 100 milionów użytkowników miesięcznie.

Tempo wzrostu AI jest imponujące, co dostrzegli także studenci. Coraz więcej specjalizacji z zakresu AI. Odsetek nowych absolwentów studiów doktoranckich z zakresu informatyki na amerykańskich uniwersytetów, którzy specjalizowali się w AI, skoczył do 19,1% w 2021 roku, z 14,9% w 2020 roku i 10,2% w 2010 roku. Widać zatem wykładnicze tempo wzrostu. Ponadto Od 2007 roku liczba egzaminów AP computer science exams wzrosła dziewięciokrotnie. Od 2021 roku, 11 krajów, w tym Belgia, Chiny i Korea Południowa, oficjalnie potwierdziło i wdrożyło program nauczania informatyki K-12.

Nic dziwnego zatem, że obserwując dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji, widzimy ogromny potencjał, jaki kryje w sobie ta dziedzina, dlatego w tegorocznej edycji Consult it! skupiamy się na wykorzystaniu Al, które wkracza do naszego życia, zmieniając sposób, w jaki pracujemy, komunikujemy się, a nawet myślimy. Wybór tematu nie jest przypadkowy – jest odpowiedzią na obecne wyzwania i możliwości, jakie niesie ze sobą sztuczna inteligencja.

Nasz konkurs to niezwykła przygoda, ale również niepowtarzalna okazja do pogłębienia wiedzy z zakresu sztucznej inteligencji. Zadania przygotowane dla uczestników konkursu zarówno podczas eliminacji, półfinału oraz finału są ściśle związane z tematyką AI. Uczestnicy półfinału dostaną wsparcie od mentorów, doświadczonych profesjonalistów z branży, którzy chętnie przekażą nie tylko wiedzę, ale także praktyczne umiejętności związane z ze światem sztucznej inteligencji. Dodatkowo półfinaliści mają możliwość uczestnictwa w warsztatach tematycznych organizowanych przez Partnerów. Możliwości, jakie niesie za sobą wzięcie udziału w Consult it!, są szczególnie wyjątkowe, jeśli zwrócimy uwagę na fakt, że chociaż sztuczna inteligencja jest bardzo popularnym tematem, to nie ma wielu wartościowych źródeł wiedzy dla studentów. 

Jeżeli jesteś studentem, który interesuje się konsultingiem lub technologią bądź jesteś zafascynowany szybko rozwijającym się światem sztucznej inteligencji, już teraz wypełnij formularz i weź udział w 8 edycji Consult it!

Zobacz także

Jak rozwój AI wpływa na rynek pracy?

Jak rozwój AI wpływa na rynek pracy?

Sztuczna inteligencja od dawna budzi wiele emocji i obaw, które najczęściej dotyczą jej wpływu na rynek pracy. Wielu nisko wykwalifikowanych...

Poznaj zespół tworzący Consult it!

Poznaj zespół tworzący Consult it!

Consult it! tworzy grupa wyjątkowych studentów i studentek należących do Studenckiego Koła Naukowego Konsultingu, jednej z najstarszych oraz...